KRYEFAQJA » 2016 » Dhjetor (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2016

ADISA: Në dy muaj, 2000 qytetarë informacion për shërbimet publike që ofrohen në sportele

ADISA: Në dy muaj, 2000 qytetarë informacion për shërbimet publike që ofrohen në sportele

Çfarë duhet te dish nëse do të kërkosh shërbim për pronën, kartën e shëndetit, sigurimet shoqërore, patentën, apo pasaportën e kartën e identitetit? Informacioni është një telefonatë larg, 11800. 1743 telefonata që nga hapja e qendrës së shërbimit të informimit nga ADISA në tetor të këtij viti, ku dominojnë kërkesat …

Më shumë

Kulmon festa e Krishtlindjes

Krishtlindjet u festuan edhe në qytete të tjera të Shqipërisë

Mesnata e së shtunës ka kulmuar festën e Krishlindjes për të gjithë besimtarët e krishterë. Qindra besimtarë katolikë u mblodhën mbrëmjen e djeshme në katedralen e “Shën Palit”, ku iu bashkuan lutjeve bashkë me klerikët. Përmes lutjeve dhe leximit te pjesëve fetare qytetaret janë lutur për më shumë shpresë dhe …

Më shumë

OKB: Rezolutë kundër Izraelit

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki-moon u shpreh i kënaqur me miratimin e rezolutës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së, nëpërmjet së cilës bëhet thirrje që t’i jepet fund ndërtimit të paligjshëm të vendbanimeve izraelite në Bregun Perëndimor të lumit jordan dhe Jerusalemin Lindor, toka palestineze të pushtuara nga …

Më shumë

Noti shqiptar bën 85 vjeç!

Noti shqiptar mbush 85 vjeç! Të gjithë ata që kanë bërë historinë e këtij sporti në vend nisur që më 1931, kanë zhvilluar një ceremoni për të kujtuar gjithë figurat e njohura të notit. Federata shqiptare e notit ka dhënë 18 çertifikata “Mirënjohje” për të gjithë ata që kanë dhënë …

Më shumë