KRYEFAQJA » 2016 » Dhjetor (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2016

Kore, “Babagjyshët” protestojnë kunër presidentes

Dhjetëra mijëra koreano-jugorë kanë marshuar nëpër rrugët e Seulit, të veshur si Babagjyshë, duke bërë thirrje për dorëheqjen e menjëhershme të presidentes së tyre. Protestat festive shënuan javën e nëntë të mitingjeve masive kundër Presidentes. Parlamenti ka votuar për të fajësuar zonjën Park në lidhje me një skandal korrupsioni, por …

Më shumë

Mesazhi i Papës për Krishtlindje: Të kemi më shumë mëshirë për fëmijët që vuajnë nga luftërat dhe varfëria, por edhe për ata të cilët “nuk i lënë të lindin”

Papa Françesku paralajmëron: “Bota po i drejtohet një lufte edhe më të madhe se sa ato të mëparshmet"

Papa Françesku u kërkoi 1,2 miliardë katolikëve në mbarë botën të kenë më shumë mëshirë për fëmijët që vuajnë nga luftërat dhe varfëria, por edhe për ata të cilët “nuk i lënë të lindin”, përpara qindra mijëra besimtarëve të mbledhur në Bazilikën e Shën Pjetrit në Vatikan për të marrë …

Më shumë

Kyreministri Izraelit: Do të rivlerësojmë marrëdhëniet me Kombet e Bashkuara.

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu tha se Izraeli do të rivlerësojë marrëdhëniet e tij me Kombet e Bashkuara. Komentet vijnë pasi Këshilli i Sigurimit miratoi një rezolutë, që kërkon t’i jepet fund ndërtimit të kolonive izraelite në tokën e pushtuar. Rezoluta u miratua pasi Shtetet e Bashkuara abstenuan dhe nuk përdorën …

Më shumë