KRYEFAQJA » 2016 » Dhjetor (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Dhjetor 2016

Aksident në Bulqizë

Aksident në Bulqizë

Ngrica e krijuar nga temperaturat e ulëta, ka rrezikuar jetën e 6 personave që udhëtonin mëngjesin e kësaj të marte në fshatin Zall-Strikçan, të Bulqizës. Një fuoristradë ku udhëtonin 5 pasagjerë dhe shoferi ka dalë nga rruga duke rënë në një kanal. Nga fotot e marra në vendngjarje duket qartë …

Më shumë

Vuçiç, ultimatum përfaqësuesve politikë serbë në Kosovë: Tërhiquni nga vendimet e dëmshme për qeverinë e Beogradit!

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i ka dhënë një ultimatum përfaqësuesve politikë serbë në Kosovë, duke ju kërkuar që të tërhiqen nga ato që i quan vendime të dëmshme për qeverinë e Beogradit, teksa u ka dhënë si afat përfundimtar për të bërë dicka të tillë datën 31 dhjetor të …

Më shumë

Sulm në Siri

siri, atak, shperthime, viktima, terror, bota

ISIS ka goditur me bombë pjesën lindore të Aleppos duke lënë te vdekur 30 persona. Ngjarja ka ndodhur në Al-Bab, qark ende nën kontrollin e xhihadistëve. Sipas mediave ndërkombëtare, ky sulm ka ardhur për të ndaluar banorët e Al-Bab të arratisen. Rebelët sirianë, të mbështetura nga trupat turke kanë rrethuar …

Më shumë