KRYEFAQJA » 2016 » Dhjetor

Arkiva Mujore: Dhjetor 2016

Basha uron shqiptarët

Basha uron shqiptarët

Kreu i opozitës Lulzim Basha e ka formuluar mjaft shkurt urimin e tij për vitin e ri 2017 drejtuar qytetarëve  shqiptarë. “Ju uroj nga zemra të gjithë shqiptarëve dhe familjeve të tyre kudo që ndodhen një Vit të Ri me shëndet, mbarësi dhe mundësi të reja” shkruan zoti Basha në …

Më shumë

Nishani uron për 2017-tën: “Shqiptarët meritojnë dhe presin t’u garantohen zgjedhje të lira dhe të ndershme”

Nishani uron për 2017-të: "Shqiptarët meritojnë dhe presin t’u garantohen zgjedhje të lira dhe të ndershme"

Viti i ri 2017 ka qenë një rast që presidenti Bujar Nishani t’u drejtonte një mesazh urimi shqiptarëve kudo që ndodhen. “Ndihem vërtet shumë i nderuar dhe i emocionuar pa dyshim dhe do të doja t’ju uroja një për një, në cilësinë e Presidentit të Republikës, në emër të shtetit …

Më shumë

Nishani uron paqeruajtësit shqiptarë

Nishani uron paqeruajtësit shqiptarë

Presidenti Bujar Nishani, në cilësinë e Komandantit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, me rastin e Festës së Vitit të Ri 2017, zhvilloi një video-konferencë me kontingjentin e 83 ushtarakëve shqiptarë, të cilët në përbërje të forcave të NATO-s kryejnë misionin paqeruajtës në Kabul dhe Herat të Afganistanit. “Mbarë populli …

Më shumë

Rumani, zgjidhet kriza politike, Grindeaun emërohet kryeministër

Rumani, kryeministri Grindeanu: Do hartojmë një ligj të ri antikorrupsion

  Presidenti i Rumanisë, Klaus Johannis, ka emëruar si kryeministër të ri të vendit 43-vjeçarin, Sorin Grindeaun, duke i dhënë kështu fund krizës politike në vend. Grindeaun është një anëtarë i partisë social-demokrate, e cila fitoi zgjedhjet e 11 dhjetorit si dhe kryetar i Këshillit Bashkiak të provincës Timis. Presidenti …

Më shumë