KRYEFAQJA » 2016 » Nëntor (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Nëntor 2016

Bukuroshja indiane Dempile Chetan Patel fiton “The Miss Globe”

Bukuroshja indiane Dempile Chetan Patel fiton “The Miss Globe”

Miss India, Dempile Chetan Patel, u shpall të premten fituese e spektaklit të bukurisë “The Miss Globe”, organizuar nga “Deliart Assosiation”, në bashkëpunim me Radio Televizionin Shqiptar. Shoqëruese e parë u shpall Miss Kolumbia dhe shoqëruese e dytë u shpall Miss Shqipëria. Në spektakël morën pjesë vajzat konkurrente nga mbi …

Më shumë

Nis faza e dytë e investimeve për shtrirjen e shërbimeve publike në të gjithë territorin

Nis faza e dytë e investimeve për shtrirjen e shërbimeve publike në të gjithë territorin

Është firmosur marrëveshja e bashkëpunimit mes qeverisë shqiptare dhe ministrisë së inovacionit dhe administrtës publike UNDP dhe qeverisë italiane, për pjesën e dytë të financimeve për programin e reformës së administratës publike. Në fjalën e saj ministrja Harito theksoi se dixhitalizimi dhe standartizimi i shërbimeve ka qenë një nga arritjet e rëndësishme …

Më shumë

Bullgaria, Greqia dhe Turqia me një qendër të përbashkët kontakti në pikëkalimin bullgaro-turk

Bullgaria, Greqia dhe Turqia me një qendër të përbashkët kontakti

Bullgaria, Greqia dhe Turqia kërkojnë të forcojnë bashkëpunimin mes forcave të tyre të policisë, me hapjen e një qendre të re të kontaktit. “Ministrat e Punëve të Brendshme dhe zyrtarë të doganave nga të tre vendet fqinje inaguruan formalisht qendrën në kufirin bullgaro-turk”.“Kjo zyrë do të ndihmojë në analizimin e …

Më shumë