KRYEFAQJA » 2016 » Nëntor (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Nëntor 2016

Konservatorët francezë zgjedhin kandidatin e tyre për presidencialet e 2017

Konservatorët francezë zgjedhin kandidatin e tyre për presidencialet e 2017

Konservatorët francezë zgjedhin kandidatin e tyre për zgjedhjet presidenciale të vitit të ardhshëm, mes dy ish-kryeministrave me eksperiencë të madhe në qeverisje, por me pikëpamje të ndryshme mbi parandalimin e sulmeve të tjera terroriste në tokën franceze. Pretendentët në këto paraprake të konservatorëve, 62-vjeçari Fransua Fijo dhe 71-vjeçari Alan Zhupe, …

Më shumë

Trump: Denoncoj kërkesën qesharake për rinumërim votash

donald trump, presidenti, shba, bota, jo rinumerim, votat

Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump denoncoi kërkesën qesharake të ish-kandidates së Partisë së Gjelbër për Shtëpinë e Bardhë, Xhill Stein, për rinumërim të votave në shtetin Uiskonsin, bastion i demokratëve, ku fitoi me rezultat të ngushtë kandidati republikan në zgjedhjet presidenciale, që u zhvilluan me 8 nëntor 2016. “Populli …

Më shumë

Kategoria e Parë: Elbasani fiton dhe ngjitet në vendin e 6-të

Kategoria e Parë: Kamza akoma pa humbje, mund Besën në Kavajë

JAVA 10   GRUPI A DATA ORA NDESHJA REZ 25.11.2016 14:00 * Beslidhja – Besa 2 – 0 26.11.2016 14:00 Iliria – Burreli 0 – 1 26.11.2016 14:00 Kamza – Shënkolli 2 – 1 26.11.2016 14:00 Kastrioti – Tërbuni 3 – 0 26.11.2016 14:00 Adriatiku – Erzeni 1 – 2 * Në TVSH NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË 1. …

Më shumë

Krijohet Unionin e Bashkive dhe Komunave shqiptare

Krijohet Unionin e Bashkive dhe Komunave shqiptare

Kryetarë të bashkive të qyteteve të rajonit që drejtohen nga shqiptarë kanë rënë dakord të krijojnë Unionin e Bashkive dhe Komunave, duke synuar krijimin e një mekanizmi të përbashkë bashkëpunimi. Iniciativa është ndërmarrë nga krerët e bashkive të qyteteve më të mëdha shqiptare Tiranës, Prishtinës, Tetovës, Ulqinint dhe Preshevës. “Të …

Më shumë

Skënderbeu rimerr kryesimin e kampionatit

Humbet Vllaznia në shtëpi, Kukësi rimerr kryesimin +2

JAVA 12   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 25.11.2016 Vlorë 18:00 Flamurtari – Vllaznia 0 – 1 Cicmili 37′ 26.11.2016 Kukës 14:00 * Kukësi – Tirana 0 – 0 26.11.2016 Laç 14:00 Laçi – Skënderbeu 0 – 1 Latifi 66′ 26.11.2016 Gjirokastër 14:00 Korabi – Luftëtari 1 – 1 Fait 2′ (0-1), Mziu 56′ (1-1) 26.11.2016 Elbasan 17:00 Partizani – Teuta 1 – 0 Ekuban 49′ * Në …

Më shumë

Basha premton energji dhe ujë falas

Basha premton energji dhe ujë falas

Afro tetë muaj nga mbajtja e zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare në Shqipëri, kreu i opozitës Lulzim Basha ka nisur të formulojë premtimet konkrete për zgjedhësit shqiptarë. Gjatë një takimi anëtarët dhe mbështetësit e partisë së tij dhe opozitës në Memaliaj, zoti Basha tha se “Familjet në nevojë ekonomike në qeverisjen …

Më shumë