KRYEFAQJA » 2016 » Nëntor (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Nëntor 2016

Merkel fton Ramën në Berlin

Merkel uron Ramën për fitoren në zgjedhje

Kryeministri Edi Rama mbërrin në Berlin në një ditë të shënuar, Festën e Flamurit me ftesë të kancelares Angela Merkel. Kjo ftese vjen për marrjen e mundshme të njoftimit për çeljen e negociatave të antarësimit të Shqipërisë me BE. Ai do pritet me truproja nderi në Aeroportin Tegel të Berlinit. …

Më shumë

Rama opozitës : “Levantinët dhe karanxhot e sotëm kanë dhe tmerrin e frikës nga Reforma në Drejtësi”

Rama opozitës : "Levantinët dhe karanxhot e sotëm kanë dhe tmerrin e frikës nga Reforma në Drejtësi"

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar ashpër opozitën e djathtë duke e akuzuar se po përpiqet të pengojë integrimin e vendit në BE, nëpërmjet bllokimit të Ligjit të Vettingut. Në komunikimin e tij javor në Fejsbuk zoti Rama, u ndal në deklaratat e deputetit gjerman Gunther Griuchbaum, bërë në mesjavë në …

Më shumë

Zviceranët votojnë për përshpejtim ose jo të shkëputjes nga impiantet e energjisë bërthamone

zgjedhjet, svicer, presidenciale, vota

Zviceranët votojnë në një tjetër referendum të rëndësishëm, me anë të të cilit do të vendosin nëse do të përshpejtojnë apo jo procesin e shkëputjes së vendit nga impiantet e energjisë bërthamore. Nëse votuesit do të zgjedhin alternativën “Po” në referendumin e sotem, kjo do të çonte në mbylljen e …

Më shumë