KRYEFAQJA » 2016 » Nëntor (Faqe 58)

Arkiva Mujore: Nëntor 2016

Haider al-Abadi thirrje grupit të Shtetit Islamik :“Dorëzohuni ose vdisni! Nuk keni zgjidhje tjetër!”

Kryeministri i Irakut i ka bërë thirrje grupit të Shtetit Islamik të dorëzohen ndërkohë që trupat e tij po hyjnë në bastionin e fundit urban në vend, Mosulin. Haider al-Abadi u shfaq në televizionin shtetëror, i veshur uniformë ushtarake duke thene: “ Ata nuk kanë zgjidhje tjetër , ose të …

Më shumë

MPJ: Deklaratat e MPJ të Greqisë për Himarën anakronike dhe të papranueshme

Vdekja e emigrantit shqiptar në Francë, reagon MEPJ

Ministria e Jashtme Greke kërkoi pak ditë më parë nga autoritetet shqiptare rishikimin e një vendimi i cili parashikonte shembjen e 19 banesave në qytetin e Himarës, për ti hapur rrugë ndërtimit të një projekti urbanistik. “Mbrojtja e të drejtës së pronës dhe të minoritetit është pjesë e 5 kritereve …

Më shumë