KRYEFAQJA » 2016 » Nëntor (Faqe 56)

Arkiva Mujore: Nëntor 2016

Policia shqiptare do të përfshihet në veprimtaritë e Europol-it

Policia shqiptare do të përfshihet në vepritaritë e Europol

Policia Shqiptare ka marrë vlerësime maksimale nga Europol, organizata e Bashkimit Europian për Zbatimin e Ligjit. “Partneriteti i Europolit me Shqipërinë është një nga gurët e çmuar “milestone” të organizatës që unë drejtoj dhe jam krenar për këtë pasi ka qenë firmëtar i marrëveshjes operacionale dhe strategjike me Shqipërinë” tha …

Më shumë

FEST ’55, sot në mbrëmje shpallen emrat e konkurentëve

Rikthehen të mëdhenjtë e muzikës, shpallen finalistët e Festivalit të 56-të të Këngës në RTSH

Organizatorët e Festivalit të 55-të të Këngës në Radio-Televizion, pritet të publikojnë sot në mbrëjme, në edicionin qëndror të lajmeve në RTSH, emrat e 24 artistëve që do të garojnë në festivalin më të vjetër të muzikës së lehtë shqiptare. Përzgjedhja e tyre është bërë mes shumë krijimesh që u ofruan …

Më shumë

Kanabisi, Nishani: Do mbledh Këshillin e Sigurisë, Rama: Të mblidhet Këshilli Kombëtar i PD

Nishani: Kanabisi? Do mbledh Këshillin e Sigurisë

Presidenti Bujar Nishani ka paralajmëruar mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, pas situatës së krijuar nga mbjellja dhe trafikimi i kanabisit në vend. Presidenti Nishani e bëri këtë deklarate gjatë një vizite pune në qytetin e Shkodrës. “Kanabisi sjell krim, largon qytetarin nga rruga e pastër. Ka padrejtësi në sistemin e …

Më shumë