KRYEFAQJA » 2016 » Nëntor (Faqe 50)

Arkiva Mujore: Nëntor 2016

Kapanon hashashi në Gjirokastër

kapanon hashashi, kanabis, gjirokaster, kapet, zbulohet, policia

Një operacion antidrogë i policisë së Gjirokastrës ka zbuluar një kapanon i cili shërbente për tharje të bimëve narkotike. Operacioni u zhvillua në territorin e fshatit Këllëz, Lunxhëri, në një zonë të pyllëzuar, ku gjatë pasdites së djeshme u evidentua një kapanon i improvizuar brenda të cilit u gjetën në …

Më shumë

Fakulteti Ekonomik rrit bashkëpunimin me një sërë institucionesh

Fakulteti Ekonomik rrit bashkëpunimin me një sërë institucione

Fakulteti Ekonomik i Universitetit të Tiranës, që prej tre muajsh, ka standartizuar në marrëveshje bashkëpunimin me një sërë institucionesh. Dekani i këtij fakulteti Profesor Dhori Kule, vlerëson se tashmë kjo përbën domosdoshmeri. “Tashmë Fakluteti Ekonomik në detyrimin e vet, për edukim, kërkim dhe funksion social ka nënshkruar marrëveshje të ndryshme, …

Më shumë

Bushati: Çështjet midis Shqipërisë dhe Greqisë duhet të zgjidhen mbi bazë të parimeve ndërkombëtare dhe jo kërcënimeve

Bushati: Çështjet midis Shqipërisë dhe Greqisë duhet të zgjidhen mbi bazë të parimeve ndërkombëtare dhe jo kërcënimeve

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, deklaroi se çështjet midis Shqipërisë dhe Greqisë duhet të zgjidhen mbi bazë të parimeve ndërkombëtare dhe jo kërcënimeve. Zoti Bushati i bëri komentet e tij gjatë një konference të përbashkët për shtyp me homologun e tij ukrainas Pavlo Klimkin, i cili ndodhet për një vizitë …

Më shumë