KRYEFAQJA » 2016 » Nëntor (Faqe 32)

Arkiva Mujore: Nëntor 2016

Greqi, transportonin abetare dhe libra shqip, arrestohen dy shoferë

Librat shqip, gjykata greke dënon shoferët shqiptarë

Dy shoferë të Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë janë arrestuar në Greqi, nën akuzën për shpërndarje të materialeve propagandistike. Lajmi është dhënë nga autoritetet greke, sipas të cilëve arrestimi ishte bërë pasi në bordin e automjeteve të tyre ishin gjetur abetare dhe libra shqip. Ende nuk ka reagime nga pala …

Më shumë

Shqipëria drejt negociatave me BE

Me iniciativë të Italisë dhe Austrisë, dy mbështetëset tradicionale të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian, ministrat e jashtëm të vendeve anëtare u mblodhën për tryezën informale të Miqve të Shqipërisë, në prani të kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të jashtëm Ditmir Bushati, si dhe të Përfaqësueses së Lartë Federika …

Më shumë

Sot në TVSH; Volejboll meshkuj

Volejboll, tirane, sport, meshkuj, sonte, tvsh, transmetim

Rrjeti i Radio-Televizionit mbetet shtëpia e sportit për të gjithë shqiptarët, dhe, duke nisur nga e enjtja e përgjatë 5 ditëve në vijim, transmetuesi publik ka sjellë për sportdashësit një numër të konsiderueshëm transmetimesh të drejtpërdrejt sportive, kombëtare dhe ndërkombëtare. Duke nisur nga Euroliga e Basketbollit për meshkuj, tek emocionet …

Më shumë