KRYEFAQJA » 2016 » Nëntor (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Nëntor 2016

Danielson: Çelja e negociatave për anëtarësim në BE varet nga Reforma në Drejtësi

Danielson: Çelja e negociatave për anëtarësim në BE varet nga Reforma në Drejtësi

Drejtori i përgjithshëm per zgjerimin në Komisionin Europian, Kristian Danielson, shprehu mbështjen europiane për reformat në Shqipëri, ndërsa theksoi se çelja e negociatave për anëtarësim në BE varet nga Reforma në Drejtësi, e në veçanti nga zbatimi i Ligjit të Vetingut. Duke folur të mërkurën në Tiranë në një konferecë …

Më shumë

Greqi: Protesta kundër Obamës

Policia ka përdorur mbrëmë gazin lotsjellës për të shpërndarë turmën e protestuesve që demonstronin vetëm pak kilometra larg rezidencës presidenciale, ku udhëheqësit grekë ishin duke organizuar një banket shtetëror me rastin e vizitës së Presidentit amerikan, Barack Obama. Rreth 7.000 persona, mes të cilëve shumë protestues të maskuar dhe pjesëtarë …

Më shumë