KRYEFAQJA » 2016 » Nëntor (Faqe 28)

Arkiva Mujore: Nëntor 2016

Basha i shpreh shqetësimin Danielsonit: Zgjedhje e lira kërcënohen nga droga qeveritare

Basha i shpreh shqetësimin Danielsonit: Zgjedhje e lira kërcënohen nga droga qeveritare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur të mërkurën Drejtorin e Zgjerimit në Komisionin Europian, Kristian Danielson. Sipas njoftimit të shpërndarë nga vetë zoti Basha në Fejsbuk, ai ka ndarë me bashkëbiseduesin vlerësimin për marrjen e rekomandimit për hapjen e negociatave Shqipëri-BE, ndërsa ka shprehur shqetësimin për sfidat e …

Më shumë

TI: Shqiptarët vlerësojnë se deputetët janë shumë të korruptuar

Trasparency International

Organizata Transparency International bëri të mërkurën publik Barometrin Global të Korrupsionit i cili mat përvjat e qytetarëve me korrupsionin në 42 vende të Europës dhe Azisë Qendrore. Raporti tregon se në Shqipëri qytetarët vlerësojnë se deputetët e tyre janë shumë të korruptuar. Shqipëria renditet e treta për nga niveli i …

Më shumë

Bushati në TVSH: Shqipëria duhet të tregojë maturi politike për të përparuar me axhendat ndërkombëtare

Bushati në TVSH: Shqipëria duhet të tregojë maturi politike për të përparuar me axhendat ndërkombëtare

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati në një intervistë të drejtëpërdrejtë në edicionin e lajmeve të orës 16.00 në TVSH, qartësoi zhvillimet më të fundit në marrëdhëniet e Shqipërisë me BE-në, Greqinë fqinje dhe administratën e ardhshme të presidentit amerikan Donald Trump. Për kryediplomatin shqiptar vendi ynë duhet të tregojë …

Më shumë

Danielson këmbëngul: Procesi i vetingut të fillojë dhe ta shohim të bëjë përpara!

Danielson për TVSH : Shqipëria tashmë ka arritur pikën ku mund të bëjmë përpara me rekomandimin për çeljen e negociatave

Kristian Danielson Drejtori për Zgjerimin në Komisionin Europian po viziton Shqipërinë. Në një intervistë ekskluzive për RadioTelevizionin Shqiptar, zoti Danielson ka folur për rekomandimin e kushtëzuar për Shqipërinë, Reformën në Drejtësi, padurimin e ndërkombëtarëve për të parë në zbatim Ligjin e Vettingut, sfidat që lidhen me ndëshkimin e zyrtarëve të …

Më shumë