KRYEFAQJA » 2016 » Nëntor (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Nëntor 2016

QSUT, pacienti tenton vetvrasjen

QSUT, pacienti tenton vetvrasjen

Një pacient është hedhur nga kati i katërt i një prej godinave të Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë dhe deri tani ka arritur të mbijetojë. Ngjarja u regjistrua rreth orës 08:35 minuta të së mërkurës. Sipas informacioneve zyrtare 55 vjeçari me inicialet P.SH është transferuar mbrëmjen e shkuar …

Më shumë

Prezantohet Bursa Bujqësore

Në Ministrinë e Bujqësisë dhe Ushqimit është prezantuar mekanizmi i mbikëqyrjes së tregut bujqësor, i njohur si Bursa Bujqësore. Për ministrin Edmond Panariti kjo bursë do të shërbejë për një vendosje të balancës mes prodhuesit dhe grumbulluesit, por edhe për qytetarin. Të interesuarit do të kenë mundësi të shohin dhe …

Më shumë

KQZ, PD kërkon shtyrjen e votimit për ndarjen e mandateve të deputetëve

Protesta e 26 majit, opozita po përcakton strategjinë

Partia Demokratike, në Komisionin Qëndror Zgjedhor, kërkoi shtyrjen e votimit të ndarjes së mandateve të deputeteve për zonat e reja zgjedhore, me argumentin se duhej më shumë kohë për të studiuar informacionin e sjellë nga drejtoria e përgjithshme e gjëndjes civile në lidhje me lëvizjet demografike. Mbledhja që do të …

Më shumë

Trump darkon me Romney

Ndonëse gjatë fushatës shkëmbyen akuza të ashpra mes njëri tjetrit, Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, dhe republikani, Mitt Romney, kanë darkuar në Nju Jork, gjë që i ka shtuar spekulimet se ish-kandidati presidencial mund të emërohet shumë shpejt në postin e Sekretarit të Shtetit. I pranishëm ka qenë edhe …

Më shumë

Solidaritet pas tragjedisë: Të ndihmojmë Shapekoensen!

Solidaritet pas tragjedisë: Të ndihmojmë Chapekoenses!

Ende pa u larguar tronditja për tragjedinë ajrore në Kolumbi që goditi ekipin e futbollit brazilian Shapekoense, në Brazil ka nisur një fushatë solidariteti. Veç kërkesës për t’i akorduar Kupën e Amerikës Latine skuadrës së Shapekoenses, kanë filluar të lëvrohen edhe ndihma ekonomike, por edhe më tej. Përmes një nisme të …

Më shumë