KRYEFAQJA » 2016 » Nëntor (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Nëntor 2016

Departamenti i Shtetit: Rrezik i shtuar për sulme terroriste

Maqedoni, SHBA-të ftojnë liderët politikë të formojnë pa vonesë qeverinë e re

Departamenti i shtetit i SHBA-së paralajmëroi për rrezik të shtuar të sulmeve terroriste në mbarë Evropën gjatë periudhës së festave të fundvitit, duke paralajmëruar njëherësh qytetarët amerikanë të tregohen të kujdesshëm. Departamenti nuk saktësoi vendet dhe as datat në paralajmërimin e tij mbi rrezikun e sulmeve, por citoi festën e …

Më shumë

Tërmeti i fuqishëm në Japoni; Pasojë e tsunamit të 2011-ës

japoni, termet, pasoje, tsunami, deme, shkaterrim

Nje termet prej 7.3 ballësh sipas shkallës Rihter që goditi Japoninë gjatë natës, u konstatua se ishte pasgoditje e tërmetit të rëndë të vitit 2011. Autoritetet njoftuan se lëshuan paralajmërim për rrezik në rajonin Fukushima, pasi parashikuan tsunami. Valët me lartësi prej një metër goditën bregdetin po pa shkaktuar deme, …

Më shumë