KRYEFAQJA » 2016 » Nëntor (Faqe 11)

Arkiva Mujore: Nëntor 2016

Dënohet edukatorja dhunuese

Dënohet edukatorja dhunuese

Gjykata e Tiranës ka dënuar të enjten me 2 vite heqje lirie Anjeza Shabanin, pronare dhe edukatore e një kopështi privat në Tiranë, pasi u gjet fajtore për keqtrajtimin e fëmijëve, por edhe fshehje të të ardhurave. Shabani u pikas kohë më parë nga investigativ “Stop” në televizionin Klan. Filmimet …

Më shumë

Gentiana Sula do të udhëheqi informimin për Dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit

gentiana sula

Kuvendi votoi të enjten në mbrëmje zgjedhjen e Zonjës Gentiana Sula si kryetare e Autoritetit për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit. Pas një votimi të fshehtë zonja Sula mori 69 vota pro dhe një abstenim. Deri përpara marrjes së kësaj detyre zonja Sula ka qenë zëvendësministre e mirëqënies …

Më shumë

Meta-Lammert: Vendosmëri për zbatimin e reformës në drejtësi

Meta-Lammert: Vendosmëri për zbatimin e reformës në drejtësi

Kryetari i Kuvendit, z.Ilir Meta u prit në Berlin nga Presidenti i Bundestagut Gjerman, Prof. Dr. Norbert Lammert. Gjatë takimit, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, z. Meta dhe Presidenti i Bundestagut Gjerman, z. Lammert vlerësuan marrëdhëniet e ngushta mes Shqipërisë dhe Gjermanisë, duke evidentuar në veçanti nivelin e lartë të …

Më shumë

Prezantohet aplikacioni i OSHEE Mobile

Prezantohet aplikacioni i OSHEE Mobile

OSHEE prezantoi të enjten aplikacionin OSHEE Mobile, një risi teknologjike për të ndihmuar qytetarët të kryejnë shërbimet online. Me anë të aplikacionit OSHEE Mobile çdo përdorues i një telefoni “smart” mundet të regjistrohet për të patur llogarinë online pranë kompanisë; të kontrollojë konsumin dhe faturën mujore; të kryejë pagesa të …

Më shumë