KRYEFAQJA » 2016 » Nëntor (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Nëntor 2016

Këngët ruse të ansamblit Vertograd në Tiranë

ansambli vertograd, kenge, ruse, tirane, shfaqje, kulture, art

Tingujt dhe entuziasmi rus përmes këngëve më të famshme u përcollën dje në mbrëmje nga ansambli muzikor “Vertograd” në Tiranë. Këngët më të preferuara ruse si “Katjusha”, “Ochi chernye”, “Mbrëmjet e Moskës”, “Kalinka”, por edhe shumë të tjera, u interpretuan me shumë emocion dhe talent  për kryeqytetasit. Publiku pjesëmarrës ishte nga …

Më shumë