KRYEFAQJA » 2016 » Tetor (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Tetor 2016

Marrëveshja BE-Kanada

be, kanada, marreveshje

Udhëheqësit politikë belge kanë arritur një konsensus në mbështetje të marrëveshjes së lirisë tregtare ,CETA-s, mes BE-së dhe Kanadasë, ka thënë kryeministri Charles Michel. Ai tha se “një marrëveshje”, u arrit pas raundit të fundit të negociatave me komunitetet frëngjisht-folës të Belgjikës, që kanë mbajtur deri tani peng marrëveshjen. Ceremonia e nënshkrimit …

Më shumë

Afera seksuale, paralajmërohet shkarkimi i kreut të Gykatës së Gjirokastrës

Afera seksuale, paralajmërohet shkarkimi i kreut të Gykatës së Gjirokastrës

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka paralajmëruar shkarkimin nga detyra të kreut të Gjykatës së Gjirokastrës, pasi emisioni investigativ “Stotp” në TV Klan, denoncoi të enjten një aferë ku ai kërkonte favore seksuale në këmbim të një vendimi. Ndërsa në orën 13 të së premtes pritet të mblidhet KLD, zoti …

Më shumë