KRYEFAQJA » 2016 » Tetor (Faqe 49)

Arkiva Mujore: Tetor 2016

Rama thotë se ligji i mbetjeve është i domosdoshëm, por ambientalistët duan referendum

Ndërsa ambientalistët dhe përkrahësit e tyre protestonin para selisë së qeverisë kundër ligjit të mbetjeve, Asambleja Kombëtare e PS ishte mbledhur në një lokal në periferi të Tiranës. Në fjalën e mbajtur me këtë rast, kryeministri Edi Rama, njëherësh kryetar i partisë socialiste, bëri një inventar të 3 viteve qeverisje, …

Më shumë

Rusi 2018: De Biasi publikon listën e lojëtarëve për dy ndeshjet

Rusi 2018: De Biasi publikon listën e lojëtarëve për dy ndeshjet

Trajneri i kombëtares, italiani Giovanni De Biasi, gjatë një konference për shtyp në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit njoftoi edhe emrat e lojëtarëve që grumbullohen për dy ndeshjet kualifikuese të radhës për botërorin Rusi 2016, atë kunder Lihtenshtejnit në Vaduz me 6 tetor dhe atë kundër Spanjës në Shkodër …

Më shumë