KRYEFAQJA » 2016 » Tetor (Faqe 4)

Arkiva Mujore: Tetor 2016

Tërmet i fortë në Itali

Tërmet i fortë në Itali

Një lëkundje e fortë tërmeti është regjistruar sërish në Italinë Qendrore mëngjesin e së dielës. Sipas të dhënave tërmeti ka patur një fuqi prej 6.1 ballësh, dhe ka rënë në orën 07:41. Epiqendra e tij ka qenë në zonën pranë Norcias me thellësi 10 km. Mediat italiane raportojnë për shembje …

Më shumë

Rama në Perondi, takohet me fermerët për bujqësinë

Nga Fshati Perondi i Kuçovës, kryeministri Edi Rama premtoi më shumë investime dhe mbështetje për fshatin dhe fermerët. Sipas tij, realizimi i reformës territoriale, ka mundësuar tranformimin e kushteve të realitetit të qeverisjes vendore në funksion të zhvillimit ekonomik, urban dhe social. Kryeministri Rama nuk la pa përmendur faktin se …

Më shumë

SPASH i përsërit MK kërkesat për pensionet e artistëve

Trashëgimia kulturore, projektligji diskutohet në komisione parlamentare

Sindikata e Pavarur e Artistëve të Shqipërisë  duket se është e pakënaqur me draftin e projektligjit “Për pensionet e disa profesioneve të vështira të artistëve” të hartuar nga Ministria e Kulturës. Sindikata thotë se kërkesat e saj nuk kanë gjetur pasqyrim në këtë dokument. Ndërsa i drejton një letër ministrisë …

Më shumë

Katër ndeshje futbolli Këtë fundjavë në televizionin publik

Katër ndeshje futbolli Këtë fundjavë në televizionin publik

Siç është bërë tashmë traditë në këto dy muaj të para të sezonit sportiv, rrjeti i Radiotelevizionit Shqiptar do të sjellë për sportdashësit një tjetër fundjavë të mbushur me transmetime të drejtpërdrejta të ndeshjeve dy niveleve më të larta të kampionateve të futbollit, Kategorisë Superiore dhe Kategorisë së parë. Kështu …

Më shumë