KRYEFAQJA » 2016 » Tetor (Faqe 32)

Arkiva Mujore: Tetor 2016

Sonte Hollandë-Francë, drejtpërdrejt në RTSH (20:45)

Sonte Hollandë-Francë, drjetpërdrejt në RTSH

E ashtuquajtura “java evropiane e futbollit”, e cila ka nisur që të enjten e shkuar, vazhdon sonte në Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar me një tjetër sfidë interesante të vlefshme për fazën e grupeve të Eliminatoreve të Botërorit “Rusi 2018”. Takimi i përzgjedhur sonte për t’u përcellë drejtpërdrejt nga transmetuesi publik …

Më shumë

Nobel për Ekonominë, Hart dhe Holmström

Nobel për Ekonominë, Hart dhe Holmström

Amerikano-britaniku Oliver Hart dhe finlandezi Bengt Holmström, janë nderuar sot në Stokholm me Çmimin Nobel për Ekonominë, për teorinë e kontratës. Hulumtimet e tyre zënë një fushë të gjerë zbatimi, nga falimentimi tek e drejta kushtetuese. Fituesit qenë surprizë pasi asnjë prej kandidatëve të projektuar si fitues të mundshëm nuk rezultuan …

Më shumë

Rusia 2018, Shqipëria humbet 0-2 ndaj Spanjës dhe lëshon kryesimin e Grupit G

Rusia 2018, Shqipëria humbet 0-2 ndaj Spanjës dhe lëshon kryesimin e Grupit G

Shqipëria pësoi humbjen e parë në takimet eleminatore në Grupin G për Botërorin “Rusia 2018”, duke lënë kryesimin e tij. Të dielën në “Loro Boriçi” në Shkodër, kombëtarja shqiptare nuk i ka bërë ballë kombëtares spanjolle, një prej ekipeve më të mira të botës. Ndonëse pjesën e parë e mbylli …

Më shumë