KRYEFAQJA » 2016 » Tetor (Faqe 31)

Arkiva Mujore: Tetor 2016

Laç, situata po përmirësohet, por gadishmëria vazhdon

Laç, situata po përmirësohet, por gadishmëria vazhdon

Ministri i Bujqësisë dhe Ushqimit Edmond Panariti i ka përshkruar si dramatike orët e kaluara në Laç pas rreshjeve të jashtëzakonshme. Por të martën duket se situata është drejt përmirësimit, ndonëse gadishmëria vazhdon. “Situata është drejt përmirësimit. Dy eskavatorë po punojnë duke liruar grykat e lumenjve. Kanali i ujërave të …

Më shumë

Presidenti Nishani në Itali pritet nga presidenti Mattarella

Presidenti Nishani në Itali pritet nga presidenti Mattarella

Në kuadrin e vizitës zyrtare në Itali presidenti shqiptar Bujar Nishani, është pritur në Pallatin Quirinale nga Presidenti italian, Sergio Mattarella. Pas përshëndetjeve dhe ceremonive të rastit, të dy Presidentët zhvilluan një takim kokë më kokë dhe më pas kryesuan takimin e zgjeruar mes dy delegacioneve. Presidenti Nishani shprehu që …

Më shumë

Meta në Athinë: Greqia edhe Shqipëria të përqëndrohen tek e ardhmja e përbashkët

Meta në Athinë: Greqia edhe Shqipëria të përqëndrohen tek e ardhmja e përbashkët

Kreu i parlamentit shqiptar Ilir Meta, në krye të një delegacioni parlamentar gjendet në Athinë i ftuar nga Presidenti i Parlamentit të Greqisë z. Nikolaos Voutsis. Vizita e zotit Meta zhvillohet në një moment disi të tensionuar në marrëdhëniet mes dy vendeve, për shkak të sjelljes në vemendje nga BE …

Më shumë

Festivali i Këngës në RTSH – Fest 55, strukturë dhe konceptim tërësisht të ri

Rikthehen të mëdhenjtë e muzikës, shpallen finalistët e Festivalit të 56-të të Këngës në RTSH

Festivali i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar në përvjetorin e 55-të të tij vjen me strukturë dhe një konceptim tërësisht të ri. Organizatorët e Festivalit që qëndron në themelin e traditës së muzikës së lehte shqipe publikuan para mediave dhe artisteve konceptimin strukturor dhe përmbajtsor që synon rikthimin e besimit …

Më shumë

Udhëzime për Vettingun

Afati i fundit për dorëzimin e deklarimeve është 7 nëntori, kur Prokurorët dhe Gjyqtarët duhet të kënë dorëzuar pranë Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit Pasurive, 4 formularët, në të cilat do detajohet pasuria e tyre dhe të shoqërohet me dokumenta faktues.  Përmes këtij udhëzimi Kryeinspektoi i ILDKPI-së Shkëlqim …

Më shumë