KRYEFAQJA » 2016 » Tetor (Faqe 30)

Arkiva Mujore: Tetor 2016

U19: Shqipëri-Gjibraltar 1-0

Kombëtarja shqiptare e 19 vjeçarëve ka marrë tri pikët e para në fazën eliminatore të kampionatit evropian. Kuqezinjtë e U19, të drejtuar nga trajneri Arjan Bellai fitojnë 1-0 ndaj Gjibraltarit, ndeshje kjo e luajtur në stadiumin Selman Stërmasi në Tiranë. Kjo është ndeshja e tretë për formacionin e Bellait në …

Më shumë

Ekonomi në Fier; hapet fabrikë e re fasonerie

milva ekonomi, fier, industri tekstile, ekonomi

Një tjetër investim italian është përuruar në Shqipëri, këtë herë në Fier, në industrinë e tekstileve. Rreth 500 mijë euro janë investuar nga kompania italiane “Etruria”, e cila në Fier do të kryejë prodhimin e materialeve të higjienës shtëpiake me synim edhe tregjet europiane. Biznesmeni Franceskini shprehet: “Ky është thjesht fillimi …

Më shumë

Bujar Nishani me shoqatat shqipëtare në Itali

bujar nishani, shoqata shqiptare, itali, presidenti italian, be

  Anëtarësimi në NATO, vijimi i proçesit të integrimit në Bashkimin Evropian dhe progresi socio-ekonomik i Shqipërisë nuk mund të konceptohen pa kontributin e emigracionit shqiptar jashtë vendit, veçanërisht të shqiptarëve që jetojnë në Itali. Në një takim me përfaqësues të shoqatave shqiptare në Romë, Presidenti Bujar Nishani u kërkoi …

Më shumë

Goli 7-sekondësh i Belgjikës

Belgjike, gol, 7 sekonda, gjibraltari, futboll

E çfarë mund të bësh për 7 sekonda? Në rastin e Belgjikës, mund të shënosh golin më të shpejtë në historinë e Eliminatoreve të Botërorëve. Ky privilegj i ka takuar sulmuesit belg, Kristian Benteke, i cili bëri të mundur që Gjibraltari ta nisë në mënyrën më të keqe të mundshme ndeshjen …

Më shumë

Rama: Maturantë, rruga drejt univeristetit në dorën tuaj!

Kryeministri Rama, përkundër akuzave të opozitës, e cilëson procesin e regjistrimeve në univeristete, tërësisht në dorë të vetë studenteve dhe larg ndikimeve abuzive. Në rrjetet sociale kryeministri shkruan: “Konkurenca dhe merita, janë më në fund dhe në transparencë të plotë përpara syve tuaj! Urime e suksese të gjithëve ndër ju …

Më shumë