KRYEFAQJA » 2016 » Tetor (Faqe 3)

Arkiva Mujore: Tetor 2016

Panariti: Amnisti dhe masa lehtësuesve për fermerët debitorë ndjaj AZHBR

Panariti: Amnisti dhe masa lehetësuesve për fermerët debitorë ndjaj AZHBR

Ministria e Bujqësisë do t’i propozojë së afërmi Ministrisë së Financave aministi dhe masa lehtësuese për fermerët që janë debitorë ndaj Agjensisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural. Nga Fieri, ku po vizitonte një fermë blegtorale, ministri Edmond Panariti sqaroi se në vitin 2000 u bënë disa financime përmes grantit japonez, …

Më shumë

Partizani- Skënderbeu, tifozët përplasen me policinë

Trazirat në "Elbasan Arena", FSHF dënon Partizanin dhe Skënderbeun të luajnë pa tifozë

Takimi Partizani-Skënderbeu, takimi kryesor i javës së 9-të i Superligës, i zhvilluar në stadiumin “Elbasan Arena”, ka ofruar të dielën pamje të pazakonta të përplasjes mes tifozëve dhe policisë. Gjithçka ndodhi pak minuta para përfundimit të takimit, kur tifozët e Partizanit kërkuan të hynin në fushë në shenjë proteste ndaj …

Më shumë

Qeveria aktivizon “pronat e fjetura shtetërore”

Qeveria aktivizon "pronat e fjetura shtetërore"

Qeveria shqiptare po synon të aktivizojë ato që ajo i konsideron “prona të fjetura shtetërore”. Në qytetin e Bulqizës Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, ka vizituar një fabrikë për prodhimin e peletit për ngrohje. Fabrika është ndërtuar në një sipërfaqe të pashfrytëzuar prej 12,200 m2, …

Më shumë

Panariti: Aministi dhe masa lehtësuese për fermerët debitorë ndaj AZHBR-së

Ministria e bujqësisë do t’i propozojë së afërmi Ministrisë së Financave aministi dhe masa lehtësuese për fermerët që i janë debitorë Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural. Nga Fieri, ku po vizitonte një fermë blegtorale, ministri Panariti sqaroi se në vitin 2000 u bënë disa financime përmes grantit japonez, të …

Më shumë