KRYEFAQJA » 2016 » Tetor (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Tetor 2016

Rama: Ambicje e madhe për një polici që nuk krahasohet me të shkuarën, por me më të mirën

Rama: Ambicje e madhe për një polici që nuk krahasohet me të shkuarën, por me më të mirën

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi luftë të ashpër ndaj punonjësve të policisë që shpërdorojnë detyrën. Në konferencën “Policia e gjeneratës tjetër” zoti Rama tha se nga policia shqiptare është përjashtuar gjatë tre vjetëve 11 përqind të trupës për shpërdorim detyre, duke e quajtur një pastrimi shembullor. Ai tha se “Kjo nuk …

Më shumë

Kategoria Superiore: Sot java e 6-të, Skënderbeu-Teuta drejtpërdrejt në RTSH

Rikthehen në mesjavë ndeshjet e kampionatit

Rikthehet kampionati shiqptar i futbollit pas një pushimi të detyruar nga ndeshjet e kombëtares, me Lihtenshtejnin dhe Spanjën, të vlefshme për eliminatoret e botërorit Rusi 2018. Java e 6-të e kategorisë superiore nis me ndeshjen Luftëtari-Vllaznia në orën 14.00, e cila do të luhet në stadiumin e Peqinit. Më pas në …

Më shumë