KRYEFAQJA » 2016 » Tetor (Faqe 28)

Arkiva Mujore: Tetor 2016

Aksident tragjik në Sukth

Aksident tragjik në Sukth

Bilanc tragjik në një aksident të ndodhur në afërsi të Sukthit mëngjesin e së enjtes. Katër persona, tre vajza dhe një djalë kanë humbur jetën, pasi dy automjete të tipit “Mercedes Benz” që lëviznin përballë njëri-tjetrit janë përplasur duke shkaktuar vdekjen e menjëhershme të dy drejtuesve të tyre, si dhe …

Më shumë

Renci: “Vendet të cilat refuzojnë emigrantët, të marrin më pak fonde nga BE-ja”

Renzi zyrtarizon dorëheqjen

Vendet të cilat refuzojnë emigrantët, duhet të marrin më pak fonde nga Bashkimi Evropian. Kështu u shpreh kryeministri italian Mateo Renci në fjalën e tij drejtuar dhomës së ulët të parlamentit. Duke shprehur zemërim për të gjitha vendet që nuk ndihmojne në lehtësimin e barrës së rëndë të krizës së …

Më shumë

Apeli i shoqatës së talasemikëve

"Albtelekom" dhuron gjak për fëmijët talasemikë

Gjëndja e vështirë e pacientëve talasemik për shkak të mungesave në gjak po shkurton jetë. Deklarata vjen nga kreu i shoqatës së talasemikëve Musa Zeneli, i cili është në djeni të të dhënave të analizave të gjakut të shumë pacientëve. Duke përmbajtur lotët, z.Zeneli, njëherësh edhe anetar i Komitetit Kombëtar …

Më shumë

Athinë, Tsipras pret Metën

Athinë, Tsipras pret Metën

Kreu i parlamentit shqiptar Ilir Meta ka kërkuar një hov të ri në marrëdhëniet shqiptaro-greke, që çështjet e mbartura nga e kaluara të trajtohen në mënyrë konstruktive. Kjo ka qenë tema e bisedimeve me kryeministrin grek Alexis Tsipras, takim që u zhvillua në Athinë me rastin e vizitës së zotit …

Më shumë

Kukës, protestë ndaj taksës konçensionare për “Rrugën e Kombit”

Kukës, protestë ndaj taksës konçensionare për "Rrugën e Kombit"

Qytetarë, përfaqësues të shoqatave të biznesit, përfaqësues të pushtetit lokal dhe përfaqësues të shoqërisë civile kanë zhvilluar sërisht të mërkurën një marshim proteste kundër vendosjes së taksës në “Rrugën e Kombit”. Marrshimi është zhvilluar në rrugën kryesore të qytetit të Kukësit ku përmes pankartave në duar dhe thirrjeve të ndryshme …

Më shumë