KRYEFAQJA » 2016 » Tetor (Faqe 20)

Arkiva Mujore: Tetor 2016

Rama në Lezhë takim me fermerët

Rama në Lezhë takim me fermerët

Kryeministri socialist Edi Rama ka vazhduar edhe më tej takimet e intensive me fermerët. Në fashatin Troshan të Lezhës, që është përmbytur ditë fundit, ai tha se  “Kjo zonë është provë rrënqethëse se si fshati ishte braktisur. Këtu kanë ndodhur vetëm dëme me bagëtitë dhe prodhimin”. “Duhet që problemi i …

Më shumë

Sattler: Optimist për hapjen e negociatave Shqipëri- BE në dhjetor

johan-satler

Sinjalet e një vendimi pozitiv për çeljen e negociatave midis Shqipërisë dhe Bashkimit Europian janë përforcuar. Ambasadori austriak në Shqipëri Johan Sattler, ka deklaruar të martën nga Shkodra ku ndodhej për të marrë pjesë në një aktivitet, se është optimist për hapjen e këtyre negociatave në dhjetor. Një ditë më …

Më shumë

Klosi: Do propozoj ngritjen e rrjetit ballkanik të shkollave profesionale

Klosi: Do propozoj ngritjen e rrjetit ballkanik të shkollave profesionale

Autoritetet shqiptare do të propozojnë ngritjen e një rrjeti ballkanik të shkollave profesionale, me synim unifikimin e diplomave dhe çertifikimeve të formimit profesional. Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Mirëqënies Sociale,dhe Rinisë, Bledi Klosi gjatë një aktiviteti për publikimin e rezultateve të bashkëpunimit të projektit SEED në Shqipëri, …

Më shumë

Beteja për rimarrjen e Mosulit

Beteja për rimarrjen e Mosulit

Forcat irakiane dhe milicitë kurde, të mbështetura nga sulmet ajrore të koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, kanë sulmuar pozicionet luftarake të grupit ekstremist, Shteti Islamik, rreth qytetit Mosul. Sulmi u ndërmor në kuadër të operacionit madhor për rimarrjen e kontrollit në këtë qytet, në pjesën veriore të Irakut. …

Më shumë