KRYEFAQJA » 2016 » Tetor (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Tetor 2016

Itali, frikë nga tërmetet

Itali, frikë nga tërmetet

Mijëra njerëz në Italinë qendrore e kanë kaluar natën nëpër makina, tenda, si dhe vende të përkohshme strehimi, pas tërmetit të fuqishëm që tronditi vendin të dielën në orët e para të mëngjesit. Frika mes banorëve është e madhe pasi toka vijon të dridhet. Tërmeti i më fortë i regjistruar …

Më shumë

Bashkimi Europian dhe Kanadaja nënshkruan marreveshjen tregëtare

Bashkimi Europian dhe Kanadaja nënshkruan marreveshjen tregëtare

Pas disa javësh dikutime të forta dhe bllokim nga Belgjika, Bashkimi Europian dhe Kanadaja kanë nënshkruar më në fund marreveshjen tregtare. Marrëveshja u nënshkrua në Bruksel me kryeministrin kanadez Justin Trudeau dhe zyrtarë të lartë të BE-së. Ceremonia e nënshkrimit planifikuar fillimisht për të enjten, u anulua pasi rajoni Valonia …

Më shumë

Boks, Tirana kampione

Boks, Tirana kampione

Fundjavën e kaluar në Sallën Sportive “Fahrie Hoti” në Tiranë u zhvillua Kampionati i 42-të Kombëtar i Boksit për Të Rritur. Pas takimeve mbresëlënëse ekipi i Tiranës, i përgatitur nga trajnerët Skënder Kurti dhe Sead Bushati, me 5 medaljet e arit është renditur kampion. Pas tyre është renditur Vllaznia me …

Më shumë

Grabiten dy pika karburanti

Një pikë shitje e karburantit në Tiranë ka rënë pre e grabitësve të armatosur me maska. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03.12 të mëngjesit të së hënës në zonën e Qafë Kasharit. Dy persona me maska kanë shkuar pranë një pike karburanti “Gulf”, dhe duke kërcënuar me armë punonjësin kanë …

Më shumë