KRYEFAQJA » 2016 » Tetor (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Tetor 2016

Presidenti Nishani uron me rastin e “Ditës Kombëtare të Nënë Terezës”

Presidenti Nishani uron me rastin e "Ditës Kombëtare të Nënë Terezës"

Presidenti shqiptar Bujar Nishani u ka uruar shqiptarëve në mbarë botën “Ditën Kombëtare të Nënë Terezës”, humanistes me origjinë shqiptare tashmë njohur botërisht si “Shën Tereza e Kalkutës”. “Dita e sotme për ne shënon një kremtim sa të rrallë, aq edhe të papërsëritshëm: Ditën Kombëtare të Nënë Terezës, e cila …

Më shumë

Kategoria e Parë: Lushnja me pikë të plota pas fitores në Elbasan

Kategoria e Parë: Elbasani dhe Sopoti marrin nga një pikë

JAVA 4   GRUPI A DATA ORA NDESHJA REZ 15.10.2016 14:00 Kamza – Erzeni 2 – 1 15.10.2016 14:30 Beslidhja – Adriatiku 2 – 0 15.10.2016 14:30 Shënkolli – Besa 2 – 0 15.10.2016 14:30 Iliria – Kastrioti 1 – 1 15.10.2016 14:30 Burreli – Tërbuni 1 – 0   NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË 1. Kamza 4 4 …

Më shumë

Shoqata e Ricikluesve për rishqyrtimin e ligjit për menaxhimin e mbetjeve

vullnet-haka-shoqata-e-ricikluesve-riciklimi-plehrat-mbetjet

  Pas mosdekretimit të ligjit për menaxhimin e integruar të mbetjeve nga Presidenti, Shoqata e Ricikluesve, shprehet se argumentat e dhëna për kthimin për rishqyrtim të këtij ligji në Kuvend nuk qëndrojnë. Anëtari i Shoqatës së Ricikluesve, Vullnet Haka, i ftuar në emisionin Mirëmëngjes Shqipëri, në Televizionin Shqiptar, sqaron se …

Më shumë