KRYEFAQJA » 2016 » Tetor (Faqe 18)

Arkiva Mujore: Tetor 2016

Kufiri Kosovë-Mali i Zi, a do të miratohet në parlament?

kufiri-kosove-mali-zi

Me 25 gusht 2015 Kosova dhe Mali i Zi nënshkruan në Vjenë marrëveshjen për kufirin shtetëror në mes tyre. Firmat përkatëse u hodhën për palën kosovare nga zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi, dhe ministri i Brendshëm, Skender Hyseni, ndërsa për palën malazeze nga zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm …

Më shumë

Samsung shprehet publikisht: Nëse keni këtë model fikeni menjëherë

galaxy, samsung, rrezik, kompania, alarm

“Samsung” në Korenë e Veriut ka dalë në një deklaratë urgjente duke u kërkuar të gjithë atyre të cilët kanë blerë “Galaxy Note 7” ta fikin menjëherë pasi ka një rrezikshmëri të lartë shpërthimi. “Samsung” gjithashtu bëri me dije që është ndaluar shitja e këtij produkti. Vetëm gjatë shtatorit “Samsung” tërhoqi nga …

Më shumë

Meta, takim me korporatën “Power Construction Corporation of China”

Meta, takim me korporatën “Power Construction Corporation of China”

Me ftesë të Presidentit të korporatës “Power Construction Corporation of China”, z. Yan Zhiyong, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë z. Ilir Meta, vizitoi zyrat qendrore të saj dhe pati një bashkëbisedim me drejtuesit e kompanisë. Në këtë takim z. Meta shoqërohej nga delegacioni i Kuvendit të Shqipërisë dhe nga Ministri i …

Më shumë

Shuhet Safet Berisha, një nga yjet e futbollit shqiptar në vitet 70-85

Shuhet Safet Berisha, një nga yjet e futbollit shqiptar në vitet 70-85

Futbolli shqiptar ka marrë një tjetër lajm të hidhur. Një nga yjet e futbollit shqiptar në vitet 70-85, kapiten i Partizanit dhe kombëtares shqiptare Safet Berisha, është ndarë nga jeta në moshën 67-vjeçare. Berisha do të mbahet mend si një lojtar i jashtëzakonshëm, veçanërisht në takimet historike të atyre viteve, …

Më shumë

ASHE nis fushatën në Kolonjë

ASHE nis fushatën në Kolonjë

Nën sloganin “Bashkohu me ne” Koalicioni Aleanca për Shqipërinë Europiane ka nisur sot fushatën për zgjedhjet e parakohshme në Bashkinë e Kolonjës. Ka qenë vetë kryeministri Edi Rama i cili ka prezantuar mjekun Ilia Stefo. “Kemi zgjedhur njeriun e duhur për të vazhduar punën që la përgjysmë Arben Malo” tha …

Më shumë

Turqi, policia vret kamikazin

Turqi, policia vret kamikatzin

Policia turke ka vrarë një militant të dyshuar të Shtetit Islamik, i cili besohet se po përgatiste një sulm vetëvrasës me bombë. Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve në Turqi, Anadollu, militanti është vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri me policinë. Policia kishte kërkuar dorëzimin e tij gjatë një operacioni të zhvilluar …

Më shumë