KRYEFAQJA » 2016 » Shtator (Faqe 7)

Arkiva Mujore: Shtator 2016

Vlorë, sekuestrohet kanabis

Vlorë, sekuestrohet kanabis

Policia e Vlorës njoftoi se ka sekuestruar 215 kilogram lëndë narkotike, e dyshuar e llojit Cannabis Sattiva, si dhe automjetin tip “BMV-X5” me të cilën po kryhej transporti. Sipas policisë drejtuesi i mjetit kur ka parë se po ndiqej nga policia ka rritur shpejtësinë dhe në një rrugë rurale pranë …

Më shumë

Basha takohet me Arvizun dhe Lu

Basha takohet me Arvizun dhe Lu

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim Zv.Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështjet e Sundimit të Ligjit dhe Trafikut Ndërkombëtar të Narkotikëve, Aleksander Arvizu, i cili shoqërohej nga Ambasadori Donald Lu. Droga, dekriminalizimi, korrupsioni dhe  zgjedhjet  ishin në qender të këtij takimi. Kryedemokrati  Basha ndau me …

Më shumë