KRYEFAQJA » 2016 » Shtator (Faqe 6)

Arkiva Mujore: Shtator 2016

Parlament, kërkohet seancë dëgjimore mbi kërcënimet ndaj kryeprokurorit

Dy deputetët e maxhorancës Xhemal Qefalia dhe Arben Çuko kërkuan të mërkurën seancë dëgjimore në komisionin parlamentar të sigurisë kombëtare, me kryeprokurorin Adratik Llalla, me kreun e SHISH Visho Ajazi dhe me drejtorin e policisë së shtetit Haki Çako. Kërkesa për këtë seancë erdhi pas lajmeve të publikuara në media …

Më shumë

Kosovë, vazhdon rimbursimi i konsumatorëve që dorëzojnë kuponat fiskalë

Kosovë, vazhdon rimbursimi i konsumatorëve që dorëzojnë kuponat fiskalë

Autoritetet tatimore në Kosovë kanë një lajm të mirë për të gjithë ata qyetetarë që mbledhin kuponat fiskale. Rimbursimi i konsumatorëve sipas sasisë së parave të shpenzuara, e dëshmuar kjo përmes kuponeve të mbledhur, do të kryhet për të gjashtën herë në Kosove. Administrata tatimor e Kosovës thotë se me …

Më shumë

Schütz: Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Gjermanisë janë të shkëlqyera, por këto duhet të mbushen me jetë

Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Gjermanisë janë të shkëlqyera, por këto duhet të mbushen me jetë. Ambasadorja gjermane në Tiranë, e paraqiti kështu nisjen e tetorit gjerman që është këtë vit në dhjetëvjetorin e tij. Ndonëse ambasadorja vetë është në tetorin e parë gjerman në Shqipëri, ai këtë vit do të …

Më shumë

Starton Kupa e Shqipërisë

Kupa e Shqipërisë, çerekfinalistët janë nga superiorja

Starton sot Kupa e Shqipërisë në futboll. Skuadrat e tre kategorive, luajnë ndeshjet e para të vlefshme për fazën e 1/16 të këtij aktiviteti. Të ndara në dy grupe me nga 16 skuadra, të gjithë ekipet luajnë shansin e parë për të krijuar mundësinë e kualifikimit për më tej. Skuadrat …

Më shumë