KRYEFAQJA » 2016 » Shtator (Faqe 51)

Arkiva Mujore: Shtator 2016

Kongresmeni Eliot Engel viziton Tiranën,takohet me Nishanin e Bashen

Në takimin me nënkryetarin e Komitetit për Punët e Jashtme në Kongresin Amerikan Eliot Engel Presidenti Bujar Nishani tha se shqiptarët do të jenë krah Shteteve të Bashkuara të Amerikës në përballimin e sfidave globale dhe në luftën kundër terrorizimit ndërkombëtar dhe ekstremizmit të dhunshëm me baza fetare. “Shqipëria tha …

Më shumë

Muharrem Rama në Maqellarë

Rama drejt finishit të fitores

  Kandidati i majtë për zgjedhjet e pjesshme lokale të datës 11 Shtator në Dibër, ishte në Maqellarë në vijim të takimeve të tij elektorale. I pranishëm në miting, Kryetari i Grupit Parlamentar të socialistëve Gramoz Ruçi shprehu besimin se kandidatura e Ramës është më e mira për banorët e …

Më shumë

Tahiri në Gjegjan

Tahiri në Gjegjan

  Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka ndjekur nga afër operacionin e policisë pë shkatërrimin e plantcioneve të kanabisit në Gjegjan të Pukës. “Live në Gjegjan të Pukës! Me kolegët e Komisionit të Sigurisë në operacionet e policisë kundër kanabisit!”, ka shkruar ministri Tahiri në Facebook bashkangjitur videos së postuar. …

Më shumë