KRYEFAQJA » 2016 » Shtator (Faqe 50)

Arkiva Mujore: Shtator 2016

Anija kozmike e re e NASA-s do të bëjë fotografi reale të planeteve alienë

anija kozmike, forme luleje, e re, NASA, planetet aliene, foto

Laboratori I NASA-s “Jet Propilsion” lançoi një koncept në fiillim të kësaj jave për një anije kozmike të re në formë të lule-dielli që do të bëjë fotografi aktuale të planeteve jashtë sistemit tonë diellor. Ndërkohë që shkencëtarët kanë qenë në gjendje për të zbuluar planete për vite me rradhë, bërja …

Më shumë

Luante Pokemon Go, kamionisti japonez vret një grua e plagos tjetrën.

pokemon Go, aksident, vdekje, automjet, shperqendrim, teknologji

Kur filloni Pokemon Go, ju merrni një paralajmërim se ju duhet të jeni të vetëdijshëm për vendbanimin tuaj në kohën që po luani lojën. Injorimi i këtij paralajmërimi, veçanërisht nëse ju po ngisni, mund të ketë pasoja të tmerrshme, siç deshmohet ne rastin e nje shoferi kamioni ne Japoni i cili …

Më shumë

Xhonson:Mbretëria e Bashkuar do të mbetet e përfshirë në diplomacinë dhe politikën Europiane

SHBA mbështet Britaninë për dëbimin e 23 diplomatëve rusë

Britania do të qëndroje një fuqi e dedikuar europiane edhe pasi të largohet nga Bashkimi Europian. Në takimin e OSBE-së që po zhvillohet në Gjermani, sekretari i jashtëm britanik Boris Xhonson tha se Breksit nuk do ta hiqte Britaninë nga kontinenti, ndërsa theksoi se pjesëmarrja e tij në këtë takim …

Më shumë

Rikthehet në punë “ARMO”

Zjarrëfikësit e KPN Ballsh në protestë

Ky njoftim zyrtar i kompanisë Bankers zbuloi rikthimin në punë të rafinerisë së naftës ARMO-s, pas bllokimit disa mujor të saj për shkak të borxheve të mëdha që kishte akumuluar ndaj kreditorëve. Një shoqëri e quajtur Jonian rifajnin and Trejding company e regjistuar në bazë të ekstraktit të qendrës kombëtare …

Më shumë