KRYEFAQJA » 2016 » Shtator (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Shtator 2016

Rama i kënaqur nga raporti i Forumit Ekonomik Botëror

Rama i kënaqur nga raporti i Forumit Ekonomik Botëror

Kryeministri Edi Rama ka shprehur kënaqësinë e tij rreth rezultateve të botuar nga Forumi Ekonomik Botëror lidhur me gjendjen e ekonomisë shqiptare. Sipas raportit Shqipëria shënon rritje me 13 pozicione më lart në renditjen globale të konkurueshmërisë ekonomike. “Forumi Ekonomik Botëror nuk është as mafia, as kartel droge, as klient …

Më shumë

Hetimet, Avioni ‘Malaysia Airlines’ është rrëzuar nga rebelët pro-rusë

malaysia airlines, mh17, ukraine, u rrezua, separatistet ruse, hetimet

Avioni ‘Malaysia Airlines’ u rrëzua me 17 korrik, 2014, duke lënë të vdekur 298 pasagjerët dhe anëtaret e ekuipazhit. Pas kaq kohësh, hetimi i përbashkët ndërkombëtar për rrëzimin e avionit të pasagjerëve në lindje të Ukrainës, ka zbuluar se raketa që ka goditur avionin, ishte e tipit ‘Buka’ dhe ishte …

Më shumë

Kupa e Shqiperise: Kamza-Korabi 1-1

Televizioni Shqiptar ka qenë pranë të gjithë sportdashëve duke përcjellë drejtpërdrejt emocionet e ndeshjes Kamza-Korabi e vlefshme për fazën e 1/16 të Kupës së Shqipërisë. Takimi u zhvillua në kompleksin e Kamzës në kryeqytet, dhe vendasit kanë shfaqur epërsinë që në fillim të takimit. Eshtë (26) Deliallisi që rrezikon për …

Më shumë