KRYEFAQJA » 2016 » Shtator (Faqe 49)

Arkiva Mujore: Shtator 2016

Bushati në Ministerialin e OSBE

Procesi i Berlinit dhe axhenda e ndërlidhjes rajonale kane rezultuar të jetë  faktor kyç në forcimin e bashkëpunimit politik, ndërtimin e besimit dhe sigurisë në Ballkanin Perëndimor. Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati, iu drejtua Ministerialit të OSBE-së, të mbajtur në Potsdam, Gjermani, me vlerësime për rolin e Gjermanisë …

Më shumë

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto ka dhënë dorëheqjen

Korrupsioni me rrugët, verifikohet Haxhinasto

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto ka dhënë dorëheqjen, bëjnë të ditur burime nga kryeministria. Sipas tyre dorëheqja ka ardhur për shkak të angazhimeve të tij në LSI, partia e dytë më e madhe e koalicionit qeveritar. “Kryeministri e ka falenderuar ministrin e Infrastrukturës e Transporteve për punën e …

Më shumë

“Përse nuk u transmetua ndeshja miqësore Shqipëri-Marok?”, sqarim i RTSH

"Përse nuk u transmetua ndeshja miqësore Shqipëri- Marok?", sqarim i RTSH

Radio-Televizioni Publik Shqiptar në një sqarim publik bëri të ditur se përse nuk u transmetua ndeshja miqësore Shqipëri- Marok, zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” të qytetit të Shkodrës, ditën e mërkurë në mbrëmje. “Duke lënë mënjanë, gjithçka që është thënë dhe shkruar qoftë nga njerëz të painformuar, apo më keq …

Më shumë

Prokuroria e Përgjithshme kërkesë për miratimin e paketës së plotë të reformës në drejtësi

Publikohen emrat e kandidatëve prokurorë për Këshillin e Lartë të Prokurorisë

Prokuroria e Përgjithshme, përmes një njoftimi zyrtar kërkon miratimin e një dispozite kalimtare deri në miratimin e paketës së plotë të Reformës në Drejtësi. Organi i akuzës pretendon se puna e saj ndodhet në ngërç si pasojë e ndryshimeve të 22 korrikut, të cilat i heqin kompetenca që deri më …

Më shumë