KRYEFAQJA » 2016 » Shtator (Faqe 40)

Arkiva Mujore: Shtator 2016

Pranimet në universitete, protestë para qeverisë

Maturantët protestojnë para kryeministrisë

Dhjetra maturantë që synojnë të vazhdojnë studimet e larta, kanë protestuar para selisë së qeverisë, për të kundërshtuar formulën e pranimit në universitetet publike. Sipas tyre pas daljes së listave të para të fituesve, shumë maturantë nuk kanë fituar të drejtën e studimit, megjithëse kanë patur mesatare të lartë. Kandidatët për …

Më shumë

Donald Lu paralajmëron: Luftë të ashpër ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit

Ambasadori Lu optimist: "2017-ta do të jetë vit i shkëlqyer për Shqipërinë"

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu ka paralajmëruar një luftë të ashpër ndaj krimit dhe korrupsionit në Shqipëri, pasi ka shprehur shqetësimin e tij për nivelin e lartë të përhapjes së tyre në vendi. Duke folur të mërkurën në “Konferencën për Luftën Kundër Krimit të Organizuar Ndërkombëtar”, zoti Lu e …

Më shumë

Rusi 2018: Ndeshjet e grupeve A, B dhe H, barazon Franca dhe humb Portugalia

Rusi 2018: Sot luhen ndeshjet e grupeve A, B dhe H

DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 06.09.2016 Sofje 20:45 Bullgari – Luksemburg 4 – 3 Rangelov 16′ (1-0), Joachim 60′ (1-1), 62′ (1-2), Marcelinho 65′ (2-2), Popov 79′ (3-2), Bohnert 90’+1′ (3-3), Tonev 90’+2′ (4-3) 06.09.2016 Solna 20:45 Suedi – Holandë 1 – 1 Berg 43′ (1-0), Sneijder 67′ (1-1) 06.09.2016 Borisov 20:45 Bjellorusi- Francë 0 – 0   NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. …

Më shumë