KRYEFAQJA » 2016 » Shtator (Faqe 29)

Arkiva Mujore: Shtator 2016

Nis viti i ri shkollor

21 mars, nis testimi për mësuesit e rinj

Në Shqipëri ka nisur viti i ri shkollor 2016-2017. Rreth 392 mijë nxënës janë ulur në bankat e shkollave. Për rreth 27 mijë vogëlushë kjo ditë do të mbetet e shënuar pasi nisin rrugën e vështirë, por të bukur të dijes. Autoritetet e arsimit e vlerësojnë këtë ditë si të …

Më shumë

Meta nis vizitën në Londër

Meta nis vizitën në Londër

Kryetari i Kuvendit, zoti Ilir Meta, nisi të hënën një vizitë zyrtare  në Mbretërinë e Bashkuar. Në takim me zëvendës Kryetarin e Dhomës së Ulët z. Lindsay Hoyle,  Kryetari i Kuvendit  Ilir Meta nënvizoi  rëndësinë e forcimit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Britanisë së Madhe, veçanërisht pas referendumit britanik mbi …

Më shumë

Basha: Në Dibër Dibër fitoi pushteti abuziv i Edi Ramës, klientët e tij dhe krimi i lidhur me të

Basha: Në Dibër Dibër fitoi pushteti abuziv i Edi Ramës, klientët e tij dhe krimi i lidhur me të

Fitorja e kandidatin e ASHE, mjekut Muharem Rama, si kreu i ri i Bashkisë së Dibrës, është konsideruar si fitore e kartelit të drogës, krimit dhe korrupsionit, nga kreu i opozitës Lulzim Basha. Në një dalje për mediat dy orë pas mbylljes së numërimit të votave dhe shpalljes së fitores nga mazhoranca …

Më shumë

Partizani dhe Vllaznia barazojnë 0-0

Partizani dhe Vllaznia barazojnë 0-0

JAVA 2   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 11.09.2016 Tiranë 13:00 Korabi – Skënderbeu 0 – 2 Jashanica 12′, Salihi 76′ 11.09.2016 Laç 16:00 Laçi – Tirana 0 – 0 11.09.2016 Vlorë 19:00 Flamurtari – Luftëtari 5 – 0 Shkodra 3′, Bishiç 9′, Galiç 34′, Shkodra 63′, Shehaj 72′ 12.09.2016 Kukës 16:00 Kukësi – Teuta 3 – 0 Pejic 56′ (penallti), 81′, Greca …

Më shumë