KRYEFAQJA » 2016 » Shtator (Faqe 22)

Arkiva Mujore: Shtator 2016

Bushati, thirrje diasporës

diaspora, thirrje, ditmir bushati, ministri i jashtem

Ministri i Jashtëm Bushati i ka bërë thirrje diasporës shqiptare në SHBA të bashkëpunojë me institucionet shqiptare për zhvillimin e Shqipërisë. Zoti Bushati që ndodhet në Shtetet e Bashkuara për të marrë pjesë në Sesionin e 71-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, zhvilloi dje një bashkëbisedim me …

Më shumë

Zgjedhjet në Gjermani

angela merkel, zgjedhjet, gjermani, bota

Konservatorët e kancelares gjermane Angela Merkel pësuan goditjen e dyte zgjedhore, këtë herë në Berlin. CDU paraqiti në kryeqytetin gjerman performancën më të ulët zgjedhore që nga viti 1990. Votuesit këtë herë i kthyen shpresat e tyre nga Alternativa kundër Emigrantëve e cila me këtë përqindje përkrahësish që ka marrë, …

Më shumë

Partizani fiton në Durrës 0-2 dhe shkon në vend të dytë

Partizani fiton në Durrës 0-2 dhe shkon në vend të dytë

JAVA 3   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 17.09.2016 Elbasan 14:00 Luftëtari – Korabi 1 – 0 Montero 67′ 17.09.2016 Tiranë 17:00 Tirana – Kukësi 2 – 2 Pejiç 8′ (0-1 penallti), Taku 30′ (1-1), Emini 59′ (1-2), Merville 67′ (2-2) 17.09.2016 Korçë 17:00 Skënderbeu – Laçi 1 – 0 Radas 23′ 18.09.2016 Shkodër 13:00 Vllaznia – Flamurtari 2 – 0 Tafili 23′ …

Më shumë