KRYEFAQJA » 2016 » Shtator (Faqe 2)

Arkiva Mujore: Shtator 2016

Marrëveshja Hungari-Greqi-Maqedoni; Hungaria shton forcat policore

hungari, greqi, maqedoni, polici, kufiri, marreveshje

  Hungaria dërgoi sot në kufirin mes Greqisë dhe Maqedonisë një kontigjent të ri policor. Sipas marrevëshjes me këto dy vende, policia hungareze do të patrullojë së bashku me forcat kufitare maqedonase dhe ato greke përgjate vijes kufitare, për të parandaluar kalimin e paligjshem të emigrantëve. Zelli hungarez kundër emigrantëve …

Më shumë

TAP hyn në fazë intensive

Shqipëria do të rrisi ndjeshëm të ardhurat nga TAP

Punimet për ndërtimin e gazsjellësit TAP kanë hyrë në fazën intensive të shtrimit të tubacioneve përgjatë gjurmës së projektit në territorin e Shqipërisë. Ndërkaq kanë përfunduar 92 përqind e punimeve për rrugët ndihmëse dhe urat; 56 ërqind e tubave janë dorëzuar ndërsa pjesa tjetër po mbërrin në Portin e Durrësit; …

Më shumë

Koçijançiç: Shqipëria dhe Greqia të diskutojnë dhe të shmangin keqkuptimet mbi çështjet më të rëndësishme

Koçijançiç: Nuk ka pëparime në bisedimet Kosovë - Serbi

Komisioni Europian nxit dialogun mes Shqipërisë dhe Greqisë për të diskutuar për çështjet e mbartura mes dy vendeve, duke i inkurajuar që të shmangin keqkuptimet e mundshme mbi çështjet më të rëndësishme. Ky është thelbi i deklaratave të zëdhënëses Maja Koçijançiç, e cila u pyet nga gazetarët në Bruksel lidhur …

Më shumë

Starton sot kampionati kombëtar i volejbollit,Partizani-Tirana në RTSH

Starton sot kampionati kombëtar i volejbollit me derbin kryeqytetas, Partizani-Tirana. Debutuesit e Partizanit, që sivjet drejtohen nga ish-trajneri i Studentit, Ylli Tomorri, do të luajnë ndaj Tiranës nënkampione. Kjo sfidë që luhet në pallatin e sportit “Asllan Rusi” në orën 18.00 do të transmetohet drejtpërdrejt nga Televizioni Shqiptar. Ky është …

Më shumë

Lufta në Siri, Rusia hedh poshtë thirrjet e SHBA-së për ndaljen e sulmeve

Rusia e ka hedhur poshtë deklaratën e fundit të Shteteve të Bashkuara për Sirinë, duke thënë se forca e saj ajrore do të vazhdojnë ta mbështesin ushtrinë e qeverisë së Sirisë. Zëdhëneëi i Departamentit amerikan të shtetit, John Kirby, tha mbrëmë se Uashingtoni përgatitet për “pezullimin e angazhimit dypalësh SHBA …

Më shumë