KRYEFAQJA » 2016 » Shtator (Faqe 19)

Arkiva Mujore: Shtator 2016

Vrasja në Lallë të Gramshit

person me thike, vrasje, gramsh, llalle, i vdekur

Një i ri është goditur për vdekje me thikë në orët e para të mëngjesit të sotëm. Ngjarja ka ndodhur në rrugën automobilistike të fshatit Llallë në Gramsh. Viktima është Ardian Mesiti 29 vjeç, ndërsa i dyshuari si autor i vrasjes është identifikuar shtetasi Arlind Llalla 25 vjeç. Mësohet se …

Më shumë

Shqipëria, iniciatore e aktivitetit kundër terrorizmit në Nju Jork

Bushati : OSBE të mos diskutojë për Kosovën, pa Kosovën!

Angazhimet dhe kontributi shqiptar në luftën kundër terrorizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm u paraqitën nga Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në aktivitetin e zhvilluar në Nju Jork me inciativë të Shqipërisë për luftën kundër radikalizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm përmes edukimit. Në fjalën e mbajtur në këtë aktivitet, Ministri Bushati …

Më shumë

Krerët e VV takim në Tiranë

Pas fitores së opozitës, kryesuar nga lëvizja Vetëvendosje me pengimin e ratifikimit të marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, në Tiranë u mbajt një takim me intelektuale e aktivistë dhe përfaqësuesve më të lartë të kësaj lëvizjeje. Shumë protesta, aksione politike në kuvend e jashtë tij, një peticion të …

Më shumë