KRYEFAQJA » 2016 » Shtator (Faqe 12)

Arkiva Mujore: Shtator 2016

Derby kryeqytetas përfundon me rrjeta të paprekura

Derby kryeqytetas përfundon me rrjeta të paprekura

JAVA 4   DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 24.09.2016 Laç 14:00 Laçi – Kukësi 0 – 0 24.09.2016 Tiranë 14:00 Korabi – Vllaznia 0 – 0 24.09.2016 Vlorë 17:00 Flamurtari – Teuta 0 – 0 24.09.2016 Korçë 17:00 Skënderbeu – Luftëtari 1 – 0 James Adeniyi 28′ 25.09.2016 Elbasan 19:00 Partizani – Tirana 0 – 0   NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. …

Më shumë

Sot në TVSH, Partizani – Tirana

Partizani, Tirana, vs, derbi, ndeshje, futboll

Derbi historik i kryeqytetit do të ngrejë siparin në Elbasan, sot në mbrëmje në orën 19.00. Emocionet, golat, ankthin dhe surprizat e kësaj sfide të shumëpritur do të sillen për të gjithë teleshikuesit drejtpërdrejt nga rrjeti i Radio Televizionit Shqiptar. Në mungesë të një stadiumi, në kryeqytet, nga ana e …

Më shumë

Rritet numri i aplikimeve për regjistrimin e patentave dhe markave

regjistrim, marka, patenta, shpikje

Numri i aplikimeve për regjistrimin e objekteve të Pronësisë Intelektuale në Drejtorinë e Përgjithshme të Patentave dhe Markave eshte rritur me 24 . 8 % gjatë periudhës 1 janar 2016-15 shtator 2016,krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit paraardhës. Ky përmirsim vjen sipas drejtoreshës së drejtorisë së ekzaminimit nga përmirësimi …

Më shumë