KRYEFAQJA » 2016 » Shtator (Faqe 10)

Arkiva Mujore: Shtator 2016

Shrëder: Drejtësia, kusht themelor për nisjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE

gerhard schroder, COD, Tirane, edi rama, drejtesi, shqiperia ne be

“Drejtësia është kusht themelor për nisjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian”. Kjo ka qenë deklarata themelore që ish-kancelari gjerman, Gerhard Schroder ka bërë sot në Tiranë në qendrën multikulturore COD i ftuar në konferecën “Mbi sfidat ekonomike të emigracionit dhe të integrimit brenda projektit europian”.  “Reforma në …

Më shumë

Nishani: Reforma në drejtësi-jetike për proceset integruese të vendit

Reforma në drejtësi dhe miratimi në tërësi i paketës kushtetuese të saj është një nga kushtet themelore të anëtarësimit në bashkimin Europian të Shqipërisë. Për presidentin e Republikës Bujar Nishani kjo reformë është tepër jetike për proceset integruese të vendit. Nishani gjatë qëndrimit të tij në Shtetet e Bashkuara të …

Më shumë

Takimi Meta-Arvizu për reformën në drejtësi dhe trafikun e drogës

ilir meta, aleksander arvizu, reforma ne drejtesi, trafiku i droges, takim

Ish ambasadori i SHBA-ve në vendin tonë Aleksandër Arvizu tashmë Ndihmës Sekretar Amerikan i Shtetit për Çështjet e Trafikut Ndërkombëtar Narkotik dhe Sundimit të Ligjit, u prit nga kreu i parlamentit Ilir Meta. Ata biseduan per forcimin dhe bashkëpunimin mes Shqipërisë dhe SHBA-ve në luftën kundër kultivimit dhe trafikimit të …

Më shumë