KRYEFAQJA » 2016 » Gusht (Faqe 9)

Arkiva Mujore: Gusht 2016

Ministrat e jashtëm Bushati – Yi: Marrëveshje për lehtësimin reciprok të vizave Shqipëri-Kinë

Bushati ne kine

Ministrai Bushati gjatë ditës së dytë të vizitës së tij në republikën popullore të Kinës u takua me homologun e tij Wang Yi. Të dy ministrat kanë konfirmuar miqësinë tradicionale mes dy vendeve në planin politik dhe sidomos në atë ekonomik. Për vitin 2016, Kina rënditet si partneri i dytë …

Më shumë