KRYEFAQJA » 2016 » Gusht (Faqe 8)

Arkiva Mujore: Gusht 2016

“Rruga e Arbërit”, ministri Haxhinasto jep shpresë

"Rruga e Arbrit", Rama dibranëve: "Hallall sharjet dhe talljet po erdhët në cermoninë e inagurimit"

Ministri i Transporteve dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto ka deklaruar se qeveria shumë shpejt do të konkludojë rreth të ardhmes së “Rrugës së Arbërit”, një tjetër aks i rëndësishëm rrugor që lidh Shqipërinë lindore me atë perëndimore. Sipas zoti Haxhinasto aktualisht bëhet vlerësimi i detajuar i ofertës së kompanisë kineze “China …

Më shumë

Italia në zi kombëtare

Italia në zi kombëtare

Italia është në zi kombëtare, në shenjë dhimbjeje, respekti dhe nderimi për rreth 300 persona që humbën jetën, pas një tërmeti të fuqishëm që goditi rajonet qendrore të vendit në orët e para të mëngjesit të 24 gushtit. Flamuri kombëtar italian është ulur në gjysmështizë në të gjitha institucionet publike. Presidenti …

Më shumë