KRYEFAQJA » 2016 » Gusht (Faqe 5)

Arkiva Mujore: Gusht 2016

Nënshkruhet memorandumi për ndërtimin e Gazsjellësit Adriatiko-Jonian

Nënshkruhet memorandumi për ndërtimin e Gazsjellësit Adriatiko-Jonian

Gazsjellësi adriatiko-jonian, i gjatë 516 kilometra, nga Shqipëria në Kroaci, do të ndërtohet nga kompania azere, “Socar”. Memorandumi mes Shqipërisë, Kroacisë, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës dhe “Sokar” është firmosur gjatë punimeve të forumit të Kroacisë, që u zhvillua në datat 25 dhe 26 gusht,bëhet e ditur në një …

Më shumë

Arrestime në Kosovë

sulmi ndaj kuvendit te kosoves, granatahedhes, arrestime, kosove

  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka ndaluar gjashtë persona që dyshohet të jenë autorë të sulmit me granathedhës të ndërmarrë ndaj godinës së Kuvendit të Kosovës në datën 4 gusht. Shtetasit me inicialet A.B., A.A., A.D., E.H. P.A. dhe F.K. u arrestuan me urdhër të Gjykatës …

Më shumë

Rama : “Koalicioni ka shumë mbështetës, ka edhe shumë skeptikë, ka edhe kundërshtarë”

Rama : "Koalicioni ka shumë mbështetës, ka edhe shumë skeptikë, ka edhe kundërshtarë"

Partitë e koalicionit në pushtet, pritet të takohen së shpejti për të bërë bilancin e qeverisjes së tyre, por edhe piketat për bashkëpunimin në të ardhmen. Kjo është bërë e ditur nga kryeministri dhe kreu socialist Edi Rama, gjatë  një ashkëbisedimi në Fejsbuk me qytetarët shqiptarë të martën në mesditë. …

Më shumë

“Bankers Petrolium” fiton ndaj Agjensisë Kombëtare të Burimeve Natyrore

Qeveria do të çojë "Bankers petroleum" në arbitrazh

Agjensia Kombëtare e Burimeve Natyrore ka humbur betejen ligjore me kompaninë kanadeze prodhuese të naftës, “Bankers Petrolium” e cila operon prej vitesh në Shqipëri. Audituesit ndërkombëtar “Price Waterhouse Cooper” dhe “Navigant” kanë bërë publik vendimin që i jep të drejtë kompanisë Bankers, duke rrëzuar kështu pretendimet e ngritura nga pala shqiptare. …

Më shumë