KRYEFAQJA » 2016 » Gusht (Faqe 47)

Arkiva Mujore: Gusht 2016

Afganistan, luftime mes policisë dhe talibanëve

Forcat e sigurisë së Afganistanit kanë luftuar gjatë natës kundër militantëve talibanë, në një kompleks me motel dhe kapacitete logjistike, që përdoren nga kontraktorët e jashtëm në kryeqytetin Kabul, pasi një kamion-bombë ka shpërthyer në hyrjen e këtij kompleksi, ndërsa të paktën katër militantë kanë depërtuar brenda tij. Gjatë mëngjesit …

Më shumë

Lojërat Olimpike 2016, sportistët rusë presin vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit për Sport

Sot nis "Rio 2016"

Notarët e Rusisë, Vladimir Morozov dhe Nikita Lobintsev, janë në pritje të vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit për Sport, për ankesën e tyre kundër moslejimit të pjesëmarrjes në Lojërat Olimpike Verore 2016. Pas një mbledhjeje urgjente mbrëmë në Rio-de-Zhaneiro për këtë rast, pritet që gjykata të shpallë vendimin. Mozorov dhe …

Më shumë

Kosovë, tensione mes përfaqësuesve politikë në prag të debatit për demarkacionin

Pak ditë para mbajtjes së debatit për demarkacionin, në një tryezë të rrumbullakët, përfaqësuesit politikë në vend, të atyre për dhe kundër procesit, kanë rritur tensionet. Me një gjuhë më të ashpër të dy taborët kanë akuzuar njëri-tjetrin për bllokim të proceseve të rëndësishme të vendit, që, sipas tyre, kanë …

Më shumë