KRYEFAQJA » 2016 » Gusht (Faqe 43)

Arkiva Mujore: Gusht 2016

Vija kufitare me Malin e Zi, Mustafa: Gjithçka do të zgjidhet në interes të qytetarëve

Një ditë para debatit të paralajmëruar mes forcave politike në Kosovë lidhur me ngërçin e krijuar për vijën kufitare me Malin e Zi, kryeministri Isa Mustafa thotë se të gjitha çështjet do të zgjidhen në interes të qytetarit dhe shënimi i vijës kufitare është në interes të të gjithëve. Ndryshe …

Më shumë

Rio 2016, përmbytet qendra televizive në plazhin e Kopakabanës

Përkundër këshillave të popullsisë dhe autoriteteve vendase, organizatorët e Lojërave Olimpike e ndërtuan qendrën televizive në breg të detit në plazhin e Kopacabanës. Dhe nuk vonuan edhe pasojat e një vendimi të tillë. Sikundër ishte paralajmëruar nga vendasit, qendra ishte shumë afër bregut dhe në fundjavë ajo u godit nga …

Më shumë