KRYEFAQJA » 2016 » Gusht (Faqe 40)

Arkiva Mujore: Gusht 2016

Meta takohet me Lajçakun

Meta takohet me Lajçakun

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta u takua në Bratislavë me Zv.Kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm të Sllovakisë, z. Miroslav Lajcak, vendi i të cilit mban dhe presidencën e radhës së BE-së. Z. Meta informoi z. Lajcak mbi miratimin me konsensus të paketës kushtetuese të reformës në drejtësi, si dhe …

Më shumë

Vlahutin: Në Shqipëri gjyqtarët janë njerëzit më të pasur, ndonëse e kanë rrogë mujore deri në 800 euro

Vlahutin: Në Shqipëri gjytarët janë njerëzit më të pasur, ndonëse e kanë rrogë mujore deri në 800 euro

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Tiranë, Romana Vlahutin në një intervistë për radion gjermane “Deutschlandfunk”, deklaroi se është e çuditshme se si gjyqtarët në Shqipëri janë njerëzit më të pasur, kur e kanë rrogë mujore deri në 800 euro. Në shkrimin e pergatitur nga kjo media gjermane lidhur me korrupsionin …

Më shumë