KRYEFAQJA » 2016 » Gusht (Faqe 32)

Arkiva Mujore: Gusht 2016

Veliaj,do të ndërtohen plot 20 shkolla të reja me mbështetjen e donatorëve

Pas ndërhyrjes në insititucionet parashkollore të edukimit, Bashkia e Tiranës planifikon të ndërhyje edhe në shkolla, duke shtuar kapacitetet dhe duke siguruar infrastrukturën e nevojshme. Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, teksa mori pjesë në një aktivitet në shkollën 9 vjeçare “26 nentori”, e cila është shndërruar në një shkollë verore …

Më shumë

Hollandezët-Projekt zhvillimi të agro-turizmit në Qeparo

Fshati Qeparo mund të bëhet një model i zhvillimit të agro-turizmit shqiptar. Sipas standardit që duan të krijojnë aty 8 ekspertë holandezë të arkitekturës, urbanizmit dhe agro-turizmit. “Udhëtar në zabelet me ullishta” emërtohet projekti i tyre për një zhvillim të qëndrueshëm të turizmit në Shqipëri, që konsiston në këshillime të …

Më shumë

Takim historik Erdogan–Putin,Rivendosja e marrëdhënieve ekonomiko–tregtare, Diskutime për Sirinë

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan udhëtoi sot drejtë Shën peterburgut për bisedime me homologun rus, Vladimir Putin. Kjo bisedë e cila pritet të riparoje marrëdhëniet e dëmtuara nga rrëzimi i avionit rus në Turqi u shoqërua me cënimin e marrëdhënieve ekonomike e tregtare. Përpjekja për të ringjallur marrëdhënien e partnerëve …

Më shumë

Gjykata administrative rrëzon kërkesën e PS-së për zgjedhjet në Bashkinë e Dibrës

Rama: Gjykata Administrative, një nga çerdhet më të mëdha të korrupsionit dhe papërgjegjshmërisë

Gjykata Administrative ka rrëzuar kërkesën e Partisë Socialiste lidhur me datën e zgjedhjeve në Bashkinë e Dibrës. Socialistët kërkonin rrëzimin e dekretit të presidentit Nishani për caktimin e datës së zgjedhjeve në këtë bashki. Me rrëzimin e kërkesës vijon të mbetet në fuqi dekreti i presidentit dhe data e zgjedhjeve …

Më shumë